Biostymulatory

Medycyna estetyczna to dziedzina, która ciągle się rozwija, tak aby móc ciągle oferować swoim pacjentom najbardziej innowacyjne rozwiązania, które służą poprawie wyglądu i kondycji skóry. Jednym z najbardziej aktualnych trendów, które zyskują na popularności są biostymulatory, dzięki którym udaje się uzyskać doskonałe efekty w zakresie odnowy skóry.

Biostymulatory – czym są?

Biostymulatory to różnorodne substancje aktywne, które charakteryzują się różną specyfiką działania i dobierane są indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od potrzeb skóry i oczekiwanych rezultatów. Wyróżniamy kilka głównych grup produktów biostymulujących:

  • kwas hialuronowy nieusieciowany
  • aminokwasy tj.  arginina, glicyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, prolina, treonina, walina
  • polinukleotydy
  • hydroksyapatyt wapnia
  • kolagen

Preparaty te często są wzbogacane o dodatkowe składniki takie jak: minerały np. miedź, cynk, witaminy: B1, B2, B6, magnez, czy antyoksydanty: kwas liponowy, glutation, N-acetylo- L – cysteina, kwas askorbinowy.

Jak działają biostymulatory?

Biostymulatory mają za zadanie stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, przyczyniając się przez to do poprawy jakości skóry. Dlatego do głównych działań biostymulatorów zalicza się: poprawę elastyczności skóry, ujędrnienie i nawilżenie, redukcja drobnych zmarszczek, odnowa kolorytu, poprawa odżywienia i rozświetlenie, a także działanie remodelingujące mogące poprawiać owal twarzy.

Jak wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów?

Biostymulatory najczęściej podawane są podczas procedury mezoterapii, która polega na licznych drobnych nakłuciach skóry połączonych z deponowaniem substancji aktywnych w jej głąb. W niektórych przypadkach można skorzystać również z metody stymulacji z użyciem kaniuli, czyli długiej, tępo zakończonej rurce- wtedy wykonuje się jedynie jeden punkt nakłucia służący do wprowadzenia kaniuli w odpowiednią warstwę skóry.  Biostymulacji mogą być poddane okolice oczu, skroni, twarzy, szyi, dłoni a także innych miejsc ciała, które wymagają wsparcia jak np. skóra brzucha, uda czy pośladki. Największą zaletą biostymulacji jest to, że okres rekonwalescencji po zabiegu jest minimalny i praktycznie na kolejny dzień po wykonanej procedurze można wrócić do codziennych obowiązków.

Zapraszam do kontaktu!

W celu ustalenia wizyty serdecznie zachęcamy do skontaktowania się telefonicznie – wizyty u lekarzy medycyny estetycznej: +48 698 073 641 (SMS), wizyty kosmetologiczne: +48 726 567 995 lub poprzez wypełnienie formularza kontaktowego.